Adwokat Toruń

Sprawy spadkowe i zachowek

Prawo spadkowe Kancelaria, w ramach swojego działania, zajmuje się wszelkiego rodzaju zagadnieniami związanymi z prawem spadkowym. Dla każdego Klienta Kancelaria przygotowuje rozwiązania prawne dopasowane do jego sytuacji. Reprezentujemy w postępowaniach spadkowych: o stwierdzenie nabycia spadku o dział spadku o zachowek.

Adwokat Jakub Kamiński doradza w sprawach spadkowych dotyczących:

Skorzystaj z porady prawnej w siedzibie Kancelarii – dowiedz się jak postępować w związku ze śmiercią osoby bliskiej, udzielimy informacji co do niezbędnych procedur i kosztów z nimi związanych, kręgu spadkobierców ustawowych, ważności testamentu, możliwości podważenia postanowień testamentowych, nabycia praw do spadku i roszczeń o zachowek w związku z darowizną, dziedziczeniem przez małoletnich
www.adwokat-torun.com
Zakres działań Kancelarii to podejmowanie się prowadzenia spraw z zakresu prawa spadkowego związanych z nabyciem spadku zarówno na podstawie ustawy, jak również na podstawie testamentu. W obu przypadkach Kancelaria przeprowadza kompleksowe sprawdzenie kręgu spadkobierców, wspiera Klientów w toku postępowań sądowych a także podatkowych – przed urzędami skarbowymi oraz w ramach postępowań wieczystoksięgowych. Kancelaria zajmuje się sprawami spadkowymi z elementem międzynarodowym. Doradza w zakresie oszacowania ryzyka związanego z istnieniem tzw. długów spadkowych. Kancelaria udziela pomocy spadkobiercom w zakresie analizy zapisów testamentu oraz wyjaśnienia prawnych konsekwencji postanowień testamentowych i sporządza umowy o dział spadku. Kancelaria świadczy pomoc prawną na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz w innych regionach Polski w zakresie dotyczącym spraw spadkowych, ale również pomaga osobom prywatnym i przedsiębiorcom we wszystkich kwestiach związanych z dziedziczeniem testamentowym i zabezpieczeniem swoich bliskich w postaci testamentu na wypadek śmierci oraz tzw. sukcesją przedsiębiorstw. Doradzamy jak dochodzić roszczeń o zachowek wobec spadkobierców powołanych do dziedziczenia. Doskonale znamy realia sądowe, dzięki czemu postępowania toczą się sprawniej. Kancelaria przygotowuje wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, reprezentuje w toku rozprawy, pomaga uzyskać niezbędną dokumentację do przeprowadzenia postępowania o stwierdzenie nabycia spadku.

Wspieramy w zakresie postępowań dotyczących odrzucenia spadku. Pomagamy w procesie decyzyjnym oraz w przeprowadzeniu postępowania sądowego jeżeli jest ono niezbędne. Kancelaria reprezentuje Klientów w postępowaniu o zabezpieczenie spadku, o sporządzenie spisu inwentarza przed sądami, organami egzekucyjnymi (komornikami sądowymi) i wierzycielami.
Dzięki nam z powodzeniem rozwiążesz swoją sprawę.

Skontaktuj się z Kancelarią.
Zapraszamy na konsultację do naszej Kancelarii w Toruniu przy ul. Panny Marii 3/6, aby omówić sprawę i zaproponować najlepsze rozwiązania.